به شیعیان بگویید زیارت حسین(ع) برای شیعیان وظیفه است!

امام باقر(ع): شيعيان ما را امر كنيد كه به زيارت قبر حضرت حسين بن على(ع) بروند. زيرا زيارت آن حضرت بر هر مؤمنى كه امامتش از جانب خدا را قبول دارد، واجب است.

کتاب کامل الزیارت ص 121

زائر حسین(ع) به درجاتی می‌رسد که شهید نمی‌رسد!

وقتی زائر، حسین(ع) را زیارت کرد، هنگام بازگشت، هیچ گناهی بر او باقی نمی‌مانَد، و او به مقامی می‌رسد که کسی که در راه خدا به خون خود آغشته شده، به آن مقام نمی‌رسد.

(زائر حسین(ع) با بزرگداشت حسین(ع)، پرچم معرفی حسین(ع) را بلند می‌کند و فرهنگ شهادت را در جان خود و جامعه جاری می‌سازد، زنده نگه می‌دارد و تکریم می‌کند.)

کتاب کامل الزیارت، ص279

حسرت زیارت در قیامت

امام صادق(ع): احدى نيست در روز قيامت مگر اینکه آرزو می‌كند از زوّار امام حسين(ع) بوده باشد، زيرا می‌بیند که خدا با زائران امام حسین(ع) چه برخورد کریمانه‌ایی می‌کند.

کتاب کامل الزیارت، ص۱۳۵

اگر فضیلت زیارت امام حسین(ع) را می دانستید از اشتیاق، جان می‌دادید!

امام باقر (ع) فرمود: اگر مردم می‌دانستند که چه ثوابی در زیارت امام حسین (ع) است جان می‌دادند و از حسرت زیارت امام حسین(ع) قالب تهی می‌کردند.

کتاب کامل الزیارت، ص 142

«امام خامنه ای مدظله العالی ۹۴/۹/۹»
این روزها روزهای نزدیک به اربعین است.پدیده ای بی نظیر و بی سابقه ای در این سالهای اخیر به وجود آمده و آن پیاده روی میان نجف و کربلا است…
این حرکت حرکت عشق و ایمان است…
ما هم از دور نگاه می کنیم به این حرکت و غبطه میخوریم به حال آن کسانی که این توفیق را پیدا کردند و این حرکت را انجام دادند.

?سفر اربعین را «وظیفه» بدانیم نه صرفاً سفری برای «حال خوش معنوی»

کسی که با «احساس تکلیف» برود، قطعاً نور بیشتر کسب می‌کند. این حرکت با «اشتیاق» شروع شده است، ولی باید با «احساس تکلیف» ادامه پیدا کند. احساس تکلیف مغایرتی با شوق ندارد.

 من اگر می‌توانم با شرکت در اربعین به صلح جهانی و به ظهور و تحقق عدالت کمک کنم، چرا این کار را انجام ندهم؟! عقل به انسان می‌گوید این کار واجب است، عقل می‌گوید هرچقدر عاطفه، انسان‌دوستی، دوراندیشی و جهان‌نگری داری، در این تظاهرات شرکت کن.
«حجت الاسلام علیرضا پناهیان»

اطلاعات عمومی
▪️ در مورد پیاده روی اربعین ▪️
ویژه زائرین
میزان مسافت شهر نجف تا کربلاحدودا : 80 کیلومتر
تعداد ستون‌ها«عمودها» حدودا :
۱۰۰ تا ۱۵۰ ستون بین حرم حضرت علی (ع) تا خروجی شهر نجف.
۱۴۵۲ستون بین خروجی شهر نجف تا کربلا و حرم حضرت عباس (ع)
فاصله میانگین بین هر ستون یا عمود : 50 متر
زمان لازم برای پیاده روی کل مسیر با احتساب میانگین سرعت ها پیمایش:
بین ۲۰ تا ۴۰ ساعت

زمان تخمینی سفر پیاده: با احتساب استراحت شبانه و ۸ تا ۱۴ ساعت پیاده روی روزانه ، ۲شب و سه روز خواهد بود.
یعنی بعد از ظهر روز سوم در کربلا خواهید بود.
امکانات ضروری برای پیاده روی
«ویژه تمامی زائرین»
_داشتن یک کوله پشتی سبک و استاندارد
_پوشیدن شلوار مناسب _پوشیدن پیراهن آستین بلند جهت جلوگیری از آفتاب سوختگی _پوشیدن ترجیحا کتانی مناسب _برداشتن لباس سبک و گرم یا بادگیر یا کاپشن سبک _کلاه آفتابی _کلاه بافتی یا هدبند جهت موارد سرما _ کیسه خواب و محلفه یا پتو سبک و نازک مسافرتی _امکانات بهداشتی نظیر مسواک وخمیر ،قاشق،لیوان سبک کوچک و…_حوله نازک و سبک _جوراب، شلوار وپیراهن زاپاس _دمپایی سبک
_امکانات مذهبی:مهر،تسبیح،مفاتیح کوچک و سبک.
_پول نقد متناسب با کرایه های رفت و برگشت داخلی و خارجی
تمامی این امکانات فوق و دیگر امکانات شخصی بیان نشده به راحتی در یک کوله پشتی کوچک با مشخصه ۳۵لیتری جا شده ،لذا از آوردن ساک و کیف یا حمل لباس چندین نفر در یک ساک یا کیف و نیز آوردن امکانات اضافی جدا خوداری کنید.
خریداری امکانات که همه آنها در کشور ایران موجودست با هدف هدیه،تبرک و… توصیه نمیشود.
و همه این ها به کنار ،نائب الزیاره و دعا گوی کسانی باشید که روزی در دل آرزوی زیارت داشتن و دارند و امروز به هر دلیلی شرایط حضور ندارند.
با نیت های بزرگ پا به این مسیر بهشتی بگذارید و سعی به کسب معرفت داشته باشید چراکه
«احب الله من احب حسینا»
سفر خوشی را برای شما آرزومندیم